Lichtwanden pilotshops
flagshipstores O'Neill
Inzender
America Digitaal Druk, Leiden
Opdrachtgever
O'Neill/Joint Services International
Ontwerper
Concrete Amsterdam
Andere betrokken bedrijven
Varis International
Matrix Frame
Formulering van de opdracht
Ontwikkeling van lichtwanden voor pilotshops van O'Neill in Antwerpen en Oberhausen. De vraag van de klant was om de krachtige beelden, zoals hij gewend was, te drukken op verwisselbare banners, maar dan met verlichting. In eerste instantie was er tl-verlichting gevraagd, maar nadat de voordelen van led waren aangegeven, werd toch gekozen voor deze, aanvankelijk duurdere, variant. De totale lichtwand in Antwerpen van 27 frames met lichtelementen meet 27x7 meter. De lichtwand in Oberhausen is 19,6x1,50 meter.
Gebruikt materiaal
Matrix Lightbox Frames 85 mm; siliconenrubber, gestikt langs de doekranden; diffuusdoek, voor egale spreiding van het licht; lighttexdoek, 290 grams, firesafe, fullcolour bedrukt; Light Guiding Panels op basis van led-verlichting
Gebruikte methode(s)
De Lighttexbanieren zijn digitaal, fullcolour gedrukt op de Dupont Artistri met sublimatie-inkt en overgezet op de Monti laminator, gesneden met warmte messen en rondom voorzien van een rubberstrip op de Adler naaimachine. De Matrixprofielen zijn op maat gezaagd op de Klaassens zaagmachine en tezamen met de supportbars en de 90 graden hoeken en connectors in elkaar gezet. De frames zijn speciaal zwart gepoedercoated.
De LGP (Light Guiding Panels) zijn op maat gefreesd, tezamen met de aluminium rugpanelen op de Kongsberg freesmachine en de led-strips zijn aan de LGP-panelen bevestigd. Behalve het poedercoaten is alles in eigen huis vervaardigd en door ons eigen montageteam ter plekke gemonteerd.
Gebruikte apparatuur
Dupont Artistri stofprinter, Monti Laminator, Adler naaimachine, Kongsberg freesmachine en Klaassens zaagmachine