Het ‘verhaal’ achter Krimpen Duurzaam

Een deel van het team dat werkte aan de tentoonstelling Krimpen Duurzaam. V.l.n.r.: Gijs Nederlof, Mariëtte Bolhuis, Wiek Rozemond en Marcel van Zijderveld. Aan dit project werken verder nog Boris van Lith en Erik Weber mee.

Het in Rijswijk gevestigde Letter Z Design van Marcel van Zijderveld en Mariëtte Bolhuis biedt uiteenlopende diensten op het gebied van signing, stand- en tentoonstellingsbouw. Afgelopen jaar trok onder andere de inrichting van een op duurzaamheid gerichte tentoonstelling in Krimpen aan den IJssel de aandacht. Deze tentoonstelling, Krimpen Duurzaam, werd samen met ontwerper Wiek Rozemond vormgegeven en gebouwd. Een gesprek met Bolhuis en Rozemond.

Door Herman Hartman

Symbiose tussen Letter Z Design en Rozemond Tentoonstellingen

Tijdens ons bezoek wordt er druk verbouwd. Het meer dan 120 jaar oude bedrijfspand in Rijswijk waarin Letter Z Design is gevestigd, moet worden verduurzaamd en daarbij wordt tegelijkertijd de bovenwoning gerenoveerd. Een bijzonderheid is dat in het pand al decennia verschillende timmerbedrijven hun onderkomen hadden. Ook nu is een van de ruimtes ingericht als houtwerkplaats. Hout wordt door Marcel van Zijderveld veel toegepast bij het bouwen en inrichten van beursstands en tentoonstellingen.

Letter Z Design neemt in het segment van tentoonstellingsbouw een eigen plek in. Mariëtte Bolhuis: “We hebben een aantal jaren terug bewust gekozen om met minder eigen medewerkers verder te gaan. Het heeft ons sindsdien meer vrijheid gebracht om ons te richten op opdrachten waar we zelf voldoening uit halen. We merkten voor die tijd dat het bij het verwerven van opdrachten steeds vaker draaide om alle medewerkers maar aan het werk te houden. Dat betekende dan vaak vooral ‘stampen’. Dus veel uren en meters maken. Er is nu ruimte voor de ambachtelijke kant van het vak en voor kleinschalige signopdrachten van de lokale middenstand.”

 “Er is nu ruimte voor de ambachtelijke kant van het vak”

Hout wordt door Van Zijderveld veel toegepast bij het bouwen en inrichten van beursstands en tentoonstellingen, zoals ook bij die van Krimpen Duurzaam.
Hout wordt door Van Zijderveld veel toegepast bij het bouwen en inrichten van beursstands en tentoonstellingen, zoals ook bij die van Krimpen Duurzaam.

De koerswijziging zorgde in de jaren erna voor meer diversiteit in de aard van de opdrachten. Het bedrijf werkt daarbij vaak samen met specialisten, zoals ontwerper Wiek Rozemond, die is gespecialiseerd in tentoonstellingsinrichting.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.