Ursula Burns, CEO van Xerox, is door het Amerikaanse tijdschrift Business Week uitgeroepen tot een van de twintig meest inspirerende leiders ter wereld. Hier bevindt ze zich tussen leiders als Barack Obama, Angela Merkel en Al Gore.
Business Week omschrijft Burns als een inspirerend leider, onder meer omdat ze – sinds ze in juli van 2009 het stokje van Anne Mulcahy overnam – het aandeel Xerox met 36 procent deed toenemen.
Kansen creëren
Inspirerende leiders onderscheiden zich volgens Business Week niet alleen door hun bedrijf en de parameters voor succes te begrijpen, maar door daar nog wat aan toe te voegen. Inspirerende leiders zijn in staat om hun werknemers de rollen te geven die passen bij hun unieke vaardigheden en talent om zo kansen te creëren en gezamenlijk waarde toe te voegen aan de organisatie. Juist in deze hectische, economisch lastige tijd onderscheidt de inspirerende leider zich van een business manager.