Signnieuws

MKB-bedrijven die internationaal actief zijn, presteren beter dan bedrijven die alleen binnen de landsgrenzen actief zijn. Dat blijkt uit onderzoek van de Europese Commissie.

Bedrijven met activiteiten over de grens hebben een betere concurrentiepositie, zijn innovatiever en hebben meer groei- en overlevingskansen.

Voordelen
De onderzoekers hebben in de studie gekeken naar de internationalisering van het Europese mkb en benoemen de belangrijkste belemmeringen en voordelen daarbij. Er zijn bijna 10.000 bedrijven onderzocht. Het Nederlandse bedrijfsleven scoort op het gebied van internationalisering hoger (52 procent) dan het Europees gemiddelde (44 procent).

Prepare2start
In Nederland ondersteunt het ministerie van Economische Zaken met verschillende programma's ondernemers die over de grens willen ondernemen. Starters op buitenlandse markten kunnen bijvoorbeeld gebruik maken van prepare2start.

Inschrijven nieuwsbrief

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.