In 2023 is De Lange Stallen (een bekend gebouw in Breda) getransformeerd naar woningen door Rienks Architects en WonenBreburg. Blind Walls Gallery kreeg de opdracht een kunstwerk te maken in de nieuwe doorgang in dit gemeentelijk monument.
Foto’s: Blind Walls Gallery
Het te beschilderen object: wanden en plafond van een doorgang van 11 meter diep en 6,5 meter hoog. Na onderzoek kwam al snel het thema van de cavaleriestallen naar voren. De Lange Stallen, een bekend gebouw in het centrum van Breda, was voorheen een paardenstal en werd in 1765 herbouwd van een houten stal naar een bakstenen gebouw.
Gebaseerd op deze informatie heeft Blind Walls Gallery het kunstenaarsduo MonkeyBird Crew voorgesteld om het ontwerp en kunstwerk te maken. MonkeyBird Crew liet zich inspireren door het schilderij ‘De overgave van Breda’, gemaakt door kunstenaar Velasquez. De overeenkomst die twee volkeren sluiten, staat voor openheid en overgang, iets dat in verband kan worden gebracht met de tunnel.
Stencils
Voor het aanbrengen van het kunstwerk is gebruikgemaakt van handgesneden stencils (cut-out). Het ontwerp is door middel van een fotomontage gecreëerd en vervolgens tot grafische vormen geabstraheerd. Deze zijn in vier weken tijd met de hand uitgesneden. Hierna is het stencil gebruikt om met spuitverf het ontwerp aan te brengen op de wanden en het plafond. Daarna is het geheel met een penseel bijgewerkt. Doel: impact maken en waarde toevoegen met verf in de openbare ruimte.
Het onzichtbare verhaal van een gebouw is visueel gemaakt en wordt hier op een kunstzinnige manier ‘verteld’.










