Principeakkoord Grafimedia-CAO

Werkgevers en vakbonden hebben een principeakkoord bereikt over een driejarige cao voor de grafimedia bedrijfstak. Het akkoord voorziet in een loonstijging van 8,25 procent in drie jaar (2,75% per 1 juli 2007, 2,75% per 1 juli 2008 en 2,75% op 1 juli 2009).

De bereikte overeenstemming is tot stand gekomen na lange moeizame onderhandelingen. Eind april werden de cao-onderhandelingen afgebroken. De werkgevers verlieten de onderhandelingstafel nadat de bonden een looneis van 9 procent hadden ingediend. De werkgevers vonden die eis onacceptabel.

Advertentie
Advertentie

In het bereikte onderhandelingsakkoord is onder andere afgesproken dat het dienstverband na twee jaar arbeidsongeschiktheid door de werkgever kan worden opgezegd. Verder wordt de reorganisatieregeling (RFR) herzien. Verder zijn afspraken gemaakt over afvloeiingsregelingen, opleidingsplannen en het stagebeleid. De cao in de grafimediasector geldt voor ongeveer 40.000 werknemers en is afgesloten voor drie jaar.

Relevante link:
www.kvgo.nl
www.grafimediacao.nl

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.