Sibon Kick-off legt focus op leiderschap

Dagvoorzitter Jeroen Smits loodste de aanwezigen vlot door het programma.

De Sibon Kick-off van 2026 bracht ondernemers uit de print- en signbranche samen op een opvallende locatie, het Zendstation in Lopikerkapel. Een bijeenkomst in het teken van slimmer ondernemen, leiderschap en de rol van de mens achter het bedrijf.

Geanimeerde gesprekken op de ‘beursvloer’ waar verschillende leveranciers zich presenteerden.

Of het nu de opmerkelijke locatie was, de lijst met sprekers of gewoon de behoefte om te netwerken, het Kick-off event van Sibon kende met circa 170 personen een goede opkomst. Voormalig pornoactrice, producent en relatiecoach Kim Holland was ingevlogen om te vertellen over het bouwen van een sterk merk op basis van lef en authenticiteit. Ondernemen met een knipoog. Ludiek bedoeld, maar getuige de energie in de zaal was haar betoog vol dubbelzinnige opmerkingen een voorspel zonder hoogtepunt.

Advertentie
Kim Holland had moeite om de zaal bij de les te houden.

Confronterende spiegel

Gedragsexpert Steven Pont hield de zaal een confronterende spiegel voor met zijn verhaal over pubers en stagiairs op de werkvloer. Volgens Pont is het te makkelijk om probleemgedrag uitsluitend bij het individu te leggen. Gedrag ontstaat in relaties en in systemen. Ondernemers hebben daarin zelf invloed. Hij benadrukte dat het brein van pubers nog niet volgroeid is en dat onvolwassen gedrag daar logisch uit voortkomt. Stage lopen gaat volgens hem niet alleen over vakvaardigheden, maar ook over levenslessen, zoals doorzetten en samenwerken. Goede begeleiding vraagt om duidelijkheid, vertrouwen en ruimte voor autonomie.

Gedragsexpert Steven Pont legde de werking van het puberbrein uit. Handig om te weten als je stagiairs over de vloer hebt.

Leiderschap is een vak

Bart van den Belt richtte zich op leiderschap en ondernemerschap. “Leiderschap is een vak”, stelde hij, en veel ondernemers onderschatten dat. Ze zijn sterk in hun ambacht, maar worstelen met het bouwen van een bedrijf dat zonder hen kan groeien. Van den Belt onderscheidde drie rollen voor ondernemers: vakkennis, het organiseren van processen en echt leiding geven. Dat laatste draait om anderen in staat stellen waarde te leveren aan de klant.

Alles is, volgens hem, ter herleiden tot slechts twee uitdagingen: hoe krijg je aan de voorkant je portefeuille gevuld en hoe bedien je aan de achterkant je klanten optimaal? “Die twee moeten zoveel mogelijk met elkaar in balans zijn.”

Sibon en Businesscoach Nederland werken samen om aangesloten bedrijven te helpen slimmer te ondernemen op basis van het model dat Bart van den Belt heeft ontwikkeld.

 

Volgens Van den Belt staat groei of stagnatie van een bedrijf direct in relatie tot de ontwikkeling van de ondernemer zélf. Leiderschap vraagt om keuzes maken en het managen van tijd, geld en energie. Sibon onderzoekt samen met Businesscoach Nederland hoe aangesloten bedrijven hierbij structureel ondersteund kunnen worden.

Trendonderzoek Sibon

Branchemanager Jeroen van der Meer presenteerde enkele cijfers uit het Trendonderzoek dat Sibon jaarlijks onder de circa 340 aangesloten bedrijven uitzet. Hieruit komt een overwegend positief, maar genuanceerd beeld naar voren.

Bijna negen op de tien ondernemers kijken tevreden terug op 2025 en meer dan de helft zag de omzet groeien, al zijn de verschillen binnen de markt groot. Ten opzichte van 2024 noteerde 27% een gelijkblijvende omzet en 18% een daling. Vrijwel alle bedrijven (92%) draaiden winst, maar de omvang daarvan blijft voor een aanzienlijke groep onder de maat (29% matig, 12% slecht).

Branchemanager Jeroen van der Meer presenteerde enkele cijfers uit het Trendonderzoek van Sibon.

Tegelijkertijd verbeterden de brutomarges zichtbaar en is het vertrouwen in de toekomst stevig, met driekwart van de ondernemers die positief gestemd is over 2026. Een opvallend grote groep (26%) denkt na over verkoop van het bedrijf en verwacht dit binnen vijf jaar te realiseren.

Fundamentele vraag

De groei in 2025 zat vooral in belettering, gevelreclame, lichtreclame en interieur, terwijl autobelettering veruit de grootste omzetpijler blijft. Opvallend is dat juist in segmenten waar de toegevoegde waarde duidelijk is, betere prijzen worden gerealiseerd. Dat roept volgens branchemanager Jeroen van der Meer een fundamentele vraag op: baseer je je prijs op je kosten of op de waarde die je voor de klant creëert?

Meer over het Trendevent van Sibon in Sign Benelux nummer 1-2026, dat in februari uitkomt. Hieronder een beeldimpressie van het event.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.