Springplank voor VAN AS

Voor Rinske en Wouter van As zijn de Stick’n Glide-displays een welkome aanvulling op het aanbod.

Afgelopen voorjaar kondigde drukkerij VAN AS uit Oud-Beijerland aan dat het de in Gits (B) gevestigde Crea Print Group had overgenomen van toenmalig eigenaar Benedict Cosaert. Wouter Van As en Rinske Haan-Van As vertellen acht maanden later over de reden van de overname, hun visie op de toekomst en de ervaringen tot nu toe.

Door: Herman Hartman

Strategie achter overname Belgische nichespeler
Crea Print Group

Wouter en Rinske van As vormen de huidige directie van familiebedrijf VAN AS, met vestigingen in Oud-Beijerland, Amsterdam en in het Belgische Gits. Broer en zus Van As leggen uit dat het bedrijf een nichestrategie volgt; het gericht opzoeken van specialistische hoeken van de markt, waar andere drukkerijen kiezen voor algemeen drukwerk. Ooit startte die nichestrategie met het drukken van kalenders, ook nu nog een van de speerpunten in het orderpakket. Later kwam daar Static Paper bij, waarmee het bedrijf richting retail en POS gaat. De bijbehorende specialisatie van het in offset bedrukken van kunststoffen brengt het bedrijf vervolgens in contact met de ‘groenmarkt’. Daaronder vallen plantenkwekerijen die hun planten leveren met op PP gedrukte plantpinnen. Vaak is er meer bijbehorend drukwerk nodig en ook dat levert VAN AS. De POS-specialisatie bracht het bedrijf er eerder in 2012 toe om S-Color in Amsterdam in te lijven, waardoor binnen de POS-markt een breed pallet wordt geboden in zowel karton als in kunststof, zowel in offset als in digitaal druk.

De offsetdrukkerij met persen die zijn aangepast voor het bedrukken van kunststoffen. Ook signbedrijven doen soms een beroep op deze specialisatie voor het bedrukken van grotere volumes pvc-stickers.


Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.