Ongeveer 30 medewerkers werken op de fabriek waar zelfklevende producten worden gemaakt, hoofdzakelijk voor leveringen aan Neschen AG in het Duitse Bückeburg en haar Amerikaanse dochteronderneming. De sluiting heeft geen invloed op de onafhankelijke verkooporganisatie Neschen UK Ltd, waarvoor een nieuwe locatie wordt gezocht.
Neschen verkreeg de productiefaciliteit na de overname van Seal in 2001. Vanaf het begin droeg de fabriek weinig bij aan de productievolume van de groep. Tijdens de economische crisis in 2008/2009 ging het bergafwaarts. Volgens Neschen zou eerdere sluiting economisch niet mogelijk zijn vanwege contractuele overeenkomsten.
“De fabriek voorzag voornamelijk Neschen AG met hoog kwalitatieve beschermende folies voor nichemarkten”, zegt
bestuurslid Stefan Zinn (foto). “Als gevolg van een laag coatingvolume op dit gebied maakt de fabriek al jaren verlies.” De trend naar milieuvriendelijke producten bevestigt Neschens beslissing tot sluiting. “Door de technische voordelen van watergebaseerde kleefmiddelen zien wij niet langer een positief perspectief voor deze productiefaciliteit.”
Neschen geeft aan dat de complete range aan print- en afwerkingsproducten verkrijgbaar blijven. “Er verandert niets voor onze klanten”, bevestigd Zinn, “zij krijgen hun bestellingen op tijd geleverd met het hoge kwaliteitsniveau dat zij van ons gewend zijn.”
Voor abonnees artikel
Het artikel dat je probeert te lezen is een voor abonnees artikel.
Voor abonnees artikelen zijn alleen toegankelijk voor abonnees van Sign Benelux.
- Log gratis in als abonnee van Sign Benelux
- Abonneer om onbeperkt Premium te lezen
Digitaal jaarabonnement
Voor 199,95 per jaar (excl. btw) sluit je al een digitaal jaarabonnement af. Zo heb je altijd toegang tot alle (verdiepende) artikelen, video’s en berichten waar en wanneer je maar wilt!