Appcademy: Profielen wrappen

Bij het wrappen van een profiel is de stand van je hand en vingers essentieel. Doe je dit verkeerd, dan zal de folie gaan ‘opstropen’. Op de foto doet de trainer voor hoe je je hand moet houden.

Waarschijnlijk is er geen foliemonteur die in zijn hele carrière nog nooit een klacht heeft gehad over een belletje of onthechting van de folie. Althans, wij zijn ze nog niet tegengekomen. Neem bijvoorbeeld het wrappen van profielen van een bedrijfsbus. Een ‘onthechtingsklacht’ zit in een klein hoekje, zullen we maar zeggen.

Door: Dennis en Barbara de Haan*

Een wrap aanbrengen door de profileringen van een bedrijfsbus kan echt heel makkelijk fout gaan. De onthechting van de folie in deze profielen kan meerdere oorzaken hebben. Daarom is dit onderwerp, profielen wrappen en inföhnen, een belangrijk onderdeel in meerdere Appcademy-trainingen; zowel in de ‘carwrap’- als in de ‘signmaker’-trainingen.
In dit artikel bespreken we een aantal wetenswaardigheden om rekening mee te houden bij het wrappen van profielen.

Klassieke inföhntechnieken
Klassieke inföhntechnieken

Klassieke inföhntechniek
Een klassieke (nog steeds veelgebruikte) inföhntechniek voor profileringen omvat:

a. Rakel de folie aan tot plusminus 10 cm vanaf de profielrand;
b. Verwarm het loshangende deel folie (en verwarm nauwelijks in het profiel zelf);
c. Duw de folie met een vloeiende beweging in het diepste gedeelte van het profiel;
d. Rakel de rest van de losliggende folie aan (rakel de lucht weg).

Bij deze techniek haal je de rek uit 10 cm folie. Meerdere folies zijn ontwikkeld om deze rek aan te kunnen. Dus als verder alles goed is gedaan (ontvetten et cetera) is de kans op onthechting minimaal.

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.