In 2012 heeft Mimaki een reeks innovatieve producten gelanceerd en genoten van het grote succes op beurzen in heel Europa, dat heeft geleid tot een toegewijde EMEA organisatie. De fabrikant heeft besloten aan Fespa deel te nemen, zodat op deze gedrevenheid in Europa kan worden voortgebouwd.
Fespa 2013 is een belangrijk evenement voor Mimaki, omdat het de grootste vakbeurs is voor de grootformaat printindustrie, een van de kernmarkten van het bedrijf. Hier kan Mimaki afgevaardigden uit de digitale print, zeefdruk, industriële en textielsector ontmoeten. Tevens zal het bedrijf exposeren op Fespa 2014 in München.
Mimaki is niet het eerste bedrijf dat zich terugtrekt uit Ipex 2014. Fabrikanten als Canon, Agfa, Heidelberg, HP en Xerox meldden eerder al – elk met eigen redenen – niet deel te nemen.