Hypsos / Bruns mag Scheepvaartmuseum inrichten

De grootscheepse renovatie van het Nederlands Scheepvaartmuseum Amsterdam is in volle gang. Het museum moet na de opening in de zomer van 2011 attractiever en interactiever gaan worden, beter afgestemd op de nieuwe generatie museumbezoekers. Deze omvangrijke opdracht is gegund aan de vof Hypsos | Bruns.

De opdracht behelst de ‘Inrichting object- en thematentoonstellingen’ van het Nederlands Scheepvaartmuseum Amsterdam, waar bezoekers straks verschillende belevenissen kunnen ervaren. Inmiddels is gestart met de engineeringfase, waarbij de creatieve ontwerptekeningen worden omgezet in technische werktekeningen.

Ervaren
Vorig jaar al werd Hypsos, in consortium met Tinker en MET Studio, de opdracht gegund voor een van de nieuwe tentoonstellingen in het nieuwe Scheepvaartmuseum, de Maritieme Belevenis. Hierin kunnen bezoekers ondervinden hoe het vroeger gevoeld moet hebben om op een VOC schip te werken, onder vuur te liggen of een storm op zee mee te maken.

Bruns kreeg al eerder de opdracht voor het project ‘Omloopvitrines’. Bijzonder aan deze opdracht is dat de vitrines worden aangesloten op een separaat in het gebouw geïnstalleerd luchtbehandelingsysteem. Via de speciaal ontwikkelde bodem in de vitrines wordt er zuivere lucht ingeblazen met een constante temperatuur, conform de museale eisen gezien de zeer unieke en kostbare collectie.

Advertentie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.