Subsidie voor laadpalen op werkterrein

Bedrijven die willen investeren in laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen kunnen gebruikmaken van een subsidieregeling.

Bedrijven die willen investeren in laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen kunnen gebruikmaken van de Subsidieregeling Private Laadinfrastructuur bij bedrijven (SPRILA). Voor de subsidieronde van dit jaar is een budget van 87,5 miljoen euro beschikbaar.

Veel bedrijven beschikken over een eigen parkeerterrein voor bedrijfswagens, personeel of bezoekers. Met deze subsidieregeling kun je een deel van de kosten voor de aanschaf en aanleg van laadpalen op dat terrein vergoed krijgen. Dit is relevant voor bedrijven die overstappen op elektrische bestelwagens of leaseauto’s, laadmogelijkheden willen bieden aan medewerkers of bezoekers of hun bedrijf verder willen verduurzamen.

Advertentie

Private laadinfrastructuur

De laadlocatie moet privaat toegankelijk zijn. Dat betekent dat de laadpunten beschikbaar zijn voor het eigen bedrijf, medewerkers of bezoekers, en niet voor iedereen openbaar toegankelijk zijn.

Aanvragen

De aanvraagperiode is geopend sinds 20 januari 2026. Het budget moet echter nog worden goedgekeurd door de Tweede en Eerste Kamer. Aanvragen worden wel alvast beoordeeld, maar besluiten en uitbetalingen worden verwacht in maart of april 2026.

Meer informatie
Meer details over de regeling, voorwaarden en het indienen van een aanvraag zijn te vinden op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Met de gratis wekelijkse nieuwsbrief van Sign Benelux ben je altijd op de hoogte van het nieuws uit de signbranche, ontwikkelingen, acties en aanbiedingen.