Comhan Holland toont vertrouwen in de toekomst, met de ingebruikname van een nieuwe foliemachine. Het is de grootste machine in zijn soort en levert bescherming voor aluminium platen. De machine, met automatische aan- en afvoerinstallatie, werd voor Comhan speciaal op maat gemaakt in Duitsland en is onlangs opgebouwd in het platenmagazijn van het bedrijf in Uithoorn.
De VOMA machine is 16 meter lang, 6 meter breed en ca. 3,5 meter hoog. De machine heeft een eigen carrousel/magazijn voor folierollen en een vacuüm aan- en afvoerinstallatie. Daarmee kunnen verschillende folies sneller worden gewisseld en wordt een hogere productiesnelheid bereikt.

De aluminium leverancier brengt beschermfolie aan op aluminium platen die voorzien is van een eigen kwaliteitstempel. Daarmee kan zowel de gebruikte aluminiumlegering als de walsrichting te allen tijde worden herkend. Dat geldt ook voor restmateriaal, wat weer van belang is bij het verwerken van aluminium platen. De gebruikte folie is voorzien van een ‘easy-peel' lijmlaag, waardoor de folie gemakkelijk van de plaat kan worden verwijderd voordat deze wordt afgewerkt door poedercoaten of anodiseren.
"Je moet juist in tijden waarin negatieve crisissentimenten overheersen, blijven investeren. Daarmee werk je niet alleen aan een voortdurende kwaliteitsverbetering, maar geef je ook een krachtig continuïteitssignaal af. En dat wekt op alle fronten vertrouwen, niet in de laatste plaats bij onze klanten", aldus Hennie van Rijk van Comhan.

