Zo komen Miranda en Eric-Jan van Aart van Alpha Letterstudio in Bavel aan het woord. Opvolgers in de familie zijn niet voorhanden. Vragen over wat de komende tien jaar te doen om het bedrijf over te dragen, zijn er niet minder prangend om. Beide ondernemers zouden het zonde vinden als hun bedrijf ‘overlijdt’ en daarmee een schat aan kennis en ervaring verloren zou gaan.
Bij een bedrijfsovername is tijd een belangrijke factor. Zelf hebben we er 5 jaar voor uitgetrokken. Twee medewerkers hebben in 2014 aangegeven dat er interesse voor overname was. We hebben toen een formule opgesteld hoe we de waarde van de aandelen moeten bepalen.
In 2014 hebben we een overdracht van 10% van de aandelen voor beide gedaan en in 2016 nog een keer 5%. Over de prijs is geen discussie meer, we vullen de cijfers uit het jaarrapport in de formule en de prijs is bekend. Ditzelfde geldt ook voor eind dit jaar, als de finale overdracht van de laatste 70% gaat plaatsvinden. Een groot voordeel van deze stapsgewijze overname is dat de verkoper zekerheid heeft, zeer betrokken compagnons en dat zij uit hun aandeel in de winst een gedeelte kunnen financieren. Al met al een goed concept.